XXXIV Niedziela - Chrystusa Króla -  21.11.2021 r.

 1. Już dziś zachęcamy do zatrzymania się w bieganinie codziennego życia. Pan Bóg daje nam szczególny czas łaski jakim są misje parafialne. Ostatnio taką okazję na nawrócenie mieliśmy jako Parafia św. Antoniego kilkanaście lat temu. Nauki misyjne, które będzie głosił ks. Michał Ciemięga, sercanin z Zakopanego, będą od 1 do 8 grudnia. Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie internetowej i na bilbordzie przed kościołem. Przypomnę słowa zaproszenia ojca misjonarza z jego listu do nas: Gorąco zapraszam Was wszystkich na Misje święte. Zapraszam Was, szczerze wierzących, abyście pogłębili Waszą wiarę; Was, powątpiewających, abyście znaleźli odpowiedź na pytania związane z sensem życia; Was, niewierzących, abyście nawrócili się i uwierzyli Chrystusowi i Jego Ewangelii”.
2. Na różaniec wypominkowy za zmarłych zapraszamy codziennie o godz. 17.15.
3. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej i naszego pana organisty Waldemara; w środę świętych męczenników wietnamskich; w piątek św. Leonarda z Porto Maurizio; w sobotę św. Franciszka Antoniego Fasaniego; przyszłą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu.
4. Czcicieli św. Ojca Pio i Grupę Modlitwy zapraszamy we wtorek na Eucharystię o godz. 18.00.
5. Weekendowy kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie 27-28 listopada. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 8.30 w domu duszpasterskim. Na kurs można zapisać się w zakrystii lub u br. Romana Łukaszewskiego.
6. Na terenie parafii obecnie roznosi opłatki nasz organista pan Waldemar. Od 15 listopada równolegle będzie roznosił opłatki br. Paweł Orłowski.
7. Ogłoszenia Caritas: Spotkanie wolontariuszy w środę o godz. 16.00. Przy ołtarzu Ojca Pio wystawiony jest kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla ubogich. Są tam też do zabrania „Torby miłosierdzia”, które można wypełnić i przynieść do zakrystii. Dziś przed kościołem kwesta „na chleb św. Antoniego”.
8. Do nabycia jest nowy „Gość Niedzielny”.
9. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                          Piotr Artionow,  lat 61

                         Krystyna Kraszczuk, lat 73

                          Urszula Korolczuk, lat 96

                         Stanisław Obarzanek, lat 63

                 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…