I Niedziela Adwentu - 28.11.2021 r.

1. Rozpoczynamy czas adwentowy, czas modlitwy i czuwania. Zapraszamy ze świecami do udziału w Mszach roratnich dla dorosłych i młodzieży, które będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci natomiast zapraszamy z lampionami na Msze roratnie na godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
2. Pan Bóg daje nam szczególny czas łaski jakim są misje parafialne w dniach 1-8 grudnia. Nauki misyjne dla wszystkich będą od środy do soboty na roratach o godz. 6.30 i 18.00 oraz o 7.30. Ponadto we środę, dzień poświęcony św. Józefowi, będzie dodatkowe spotkanie dla mężczyzn o godz. 19.00; w piątek ok. 19.30 będzie nabożeństwo misyjne za zmarłych na starym cmentarzu; w sobotę dodatkowa Msza o godz. 9.00 dla chorych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. W przyszłą niedziele oprócz nauk ogólnych o 11.30 będzie Msza z błogosławieństwem dzieci, a o 18.00 z nauką misyjną dla młodzieży. Również przed południem od środy do piątku będą spotkania misjonarza z młodzieżą z „Rolnika” i „Budowlanki”. Misje parafialne poprowadzi ks. Michał Ciemięga, sercanin z Zakopanego. Temat przewodni misji: Maryja naszą przewodniczką w wierze. Od dziś niech każdy z nas będzie misjonarzem i przekaże wiadomość o misjach parafialnych swoim bliskim, znajomym i sąsiadom. Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie internetowej i na bilbordzie przed kościołem.
3. Spotkanie liderów wspólnot dotyczące misji parafialnych w poniedziałek o godz. 18.45.
4. Różaniec wypominkowy będzie do wtorku o godz. 17.15. Można jeszcze złożyć kartki z imionami zmarłych.
5.Imieniny naszego wikarego, br. Andrzeja Mańczaka, będziemy obchodzić w czwartek 2 grudnia na Mszy o godz. 18.00.
6. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych. W piątek spowiedź na Mszach o 6.30, 7.30 i od 15.00 do 18.30. W przyszłą niedzielę Msza dla FZŚ i Żywego Różańca o 8.30.
7. Ogłoszenia Caritas: Kwesta „na chleb św. Antoniego” wyniosła 1814 zł. Przy ołtarzu Ojca Pio wystawiony jest kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla ubogich. Są tam też do zabrania „Torby miłosierdzia”, które można wypełnić i przynieść do zakrystii. 3 i 4 grudnia wolontariusze będą kwestować w wałeckich marketach. W przedsionku kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
8. Za tydzień w niedzielę po każdej mszy świętej młodzież franciszkańska będzie rozprowadzać opłatki na stół wigilijny, zaś młodzież oazowa sianko na stół wigilijny i świąteczne pierniki. Prosimy o wsparcie naszej młodzieży.
9. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
   
        Renata Parafiniuk, lat 44
        Zofia Grzegorczyk, lat 73

     Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…