Wydrukuj tę stronę

Rozeznawanie powołania

Foto: Wyższe Seminarium Duchowne Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie

Każdy z nas pragnie być szczęśliwy. Bóg również tego pragnie! Chce, abyśmy byli szczęśliwi i przeżyli nasze życie, używając wszystkich darów, które nam dał, wykorzystując rozmaite doświadczenia z naszego życia i wreszcie wypełniając swoje najskrytsze, najpiękniejsze pragnienia. Dlatego tak ważne jest odnalezienie swojego powołania. Realizując je, będziemy naprawdę szczęśliwi. W pewnym momencie życia każdy z nas odkrywa swoje szczególne powołanie. Może to być powołanie do małżeństwa i rodzicielstwa, powołanie do kapłaństwa, czy życia zakonnego, albo też powołanie do samotności z wyboru. Konieczne jest, aby właściwie rozeznać, do czego wzywa mnie Bóg. Należy podkreślić, iż powołanie nie jest własnym „widzimisię” człowieka. Jest ono darem Boga dla człowieka, ale zarazem wyzwaniem, na które trzeba dać zdecydowaną odpowiedź.

Mając na myśli powołanie do szczególnej służby Bogu czyli do kapłaństwa, lub życia zakonnego, trzeba zaznaczyć, że w swej istocie jest ono MISJĄ. W żadnym wypadku nie jest ono wyróżnieniem danej osoby, ze względu na nią samą, na jej zasługi, czy wyjątkową świętość. Powołanie dokonuje się ze względu na innych, dla innych, ze względu na służbę Bogu i człowiekowi.

Po więcej sięgnij na: www.kapszlak.kapucyni.pl

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…