Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Tworzymy grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Łączy nas chrzest w Duchu Świętym – podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom. Modlimy się spontanicznie, często głośno, równocześnie. Nie ma sztywnego schematu. Chodzi bowiem o to, abyśmy w sposób najbardziej dla nas w danym momencie odpowiedni okazali Bogu swoją miłość i wierność.
Będąc we wspólnocie i współpracując z Duchem Świętym wielu z nas odkrywa wyjątkowe dary, umiejętności i powołania, którymi może służyć innym. Chęć czynnej ewangelizacji i pomoc innym to tylko niektóre z nich. Wierzymy bowiem, że Duch Święty bardzo cieszy się tym, że Go potrzebujemy, że często Go wzywamy i w odpowiedzi daje nam o wiele więcej niż prosimy.
W naszej parafii wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotyka się od 2002 roku. Organizuje Seminaria Odnowy w Duchu Świętym (REO), podczas których dzieli się doświadczeniem łaski chrztu w Duchu Świętym. Organizuje też Kursy Alpha, kursy biblijne. Członkowie grupy posługują podczas Mszy świętych z modlitwą o uzdrowienie oraz modlitwą wstawienniczą.

 

 

 

Opiekun duchowy: br. Waldemar Korba

Lider: Jolanta Bauer

 

   Nasze spotkania:
- Spotkanie modlitewne – każdy czwartek o 19.00 w kościele.

- Modlitwa wstawiennicza: informacja w zakrystii

- Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

 

 

 

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…