Droga Neokatechumenalna

"Trzeba tworzyć wspólnoty chrześcijańskie takie jak Święta Rodzina z Nazaretu, które żyłyby w pokorze, prostocie i uwielbieniu, gdzie drugi jest Chrystusem"

Droga Neokatechumenalna daje ludziom konkretną możliwość przeżywania odnowy posoborowej. Jest formą katechumenatu pochrzcielnego. Trzeba bowiem wzrastać w wierze, aby stać się dojrzałym chrześcijaninem. Droga jest kierowana do wszystkich, ale szczególnie do tych, którzy w swym życiu jakoś się zagubili, zatracili moc chrztu św., a nawet odeszli wprost od Kościoła, czy też jeszcze w nim się nie znaleźli. W czasie, gdy tak bardzo potrzeba człowiekowi ewangelizacji i chrystianizacji, jest to wielka szansa, obok której nie powinno się przejść obojętnie. W naszej parafii są dwie wspólnoty neokatechumenalne.

 

Prezbiter: br. Zenon Maszczyk OFM Cap
Odpowiedzialny: Waldemar Rojek

 

Spotkania: Eucharystia – sobota wieczorem w domu zakonnym
Liturgia słowa – wtorek i środę o 19.00.
Katechezy Drogi Neokatechumenalnej w Polsce

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…