Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 05.04.2020 r

 

 1. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Msze św. odprawiane w naszym kościele według dotychczasowego porządku i według zamówionych przez wiernych intencji, ale bez wiernych. Niektóre Eucharystie będą transmitowane przez parafialny facebook i kanał youtube: Kapucyni Wałcz. Msze św. transmitowane będą od poniedziałku do środy o godz. 7.30 i 18.00, w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, w Wielką Sobotę Msza Wigilii Paschalnej o godz. 20.30. Materiały do rodzinnego przeżywania Triduum Paschalnego w domu znajdują się na naszej stronie parafialnej walcz.kapucyni.pl i parafialnym facebooku.
 2. Kościół będzie otwarty od dziś do Wielkiej Środy na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem od 15.00-17.30, a w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 8.30-17.00 z zastrzeżeniem, że jednocześnie nie może przebywać w nim więcej niż 5 osób.
 3. W razie potrzeby można prosić kapłanów o spowiedź dzwoniąc na domofon w domu duszpasterskim w godz. od 8.30-12.00 i od 14.00-17.30.
 4. Pogrzeby mogą odbywać się tylko na cmentarzu (stacja od bramy do grobu) z udziałem kapłana, obsługi zakładu pogrzebowego i 5 osób z rodziny. Msze św. za tych zmarłych możemy zamówić na późniejszy termin, np. za dwa, trzy miesiące.
 5. Z powodu pandemii nie udamy się z posługą do chorych przed świętami. Przyjmujemy tylko zgłoszenia do udzielenia Sakramentu Chorych osobom umierającym i których życie jest w poważnym niebezpieczeństwie.
 6. Z powodu epidemii nie będzie święcenia pokarmów przy kościele w tym roku. Zachęcamy, aby przed śniadaniem wielkanocnym rodziny pomodliły się przy stole prosząc Jezusa Zmartwychwstałego o błogosławieństwo nad pokarmami, które przygotujecie do spożycia. A po śniadaniu razem wspólnie podziękujcie Bogu za otrzymane od niego dary. Formularz dostępny na stronie parafialnej.
 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną jak w każdą niedzielę z wyjątkiem godz. 7.00. (Rząd poinformuje czy będzie mogło w nich uczestniczyć po 50 osób). Transmitować będziemy na youtube Msze św. o godz. 10.00 i 18.00, jak również uroczyste Nieszpory chrzcielne na zakończenie Świętego Triduum Paschalnego o godz. 17.30.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy z własnej inicjatywy przelali ofiarę na tacę na nasze konto podane na parafialnej stronie lub w inny sposób ją przekazali. W tym trudnym dla wszystkich czasie jesteśmy wdzięczni naszym parafianom i sympatykom za każdy dar materialny i niematerialny.
 9. Zachęcamy do odliczenia podatku PIT na Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii. Możliwość rozliczania przez wolontariuszy będzie po odwołaniu ograniczeń.
 10. Do kancelarii prosimy przychodzić tylko w sprawach związanych z pogrzebem.
 11. Pomódlmy się za zmarłych parafian z minionego tygodnia, a byli to:

        Marian Karczewski – lat 84

       Janusz Gustawarow – lat 71       

    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 1. Mimo trudności związanych z epidemią życzymy parafianom i sympatykom pełnego pokoju i błogosławionego czasu świętowania Paschy.

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…