V niedziela wielkiego postu 18.03.2018 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7.30 i 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Jest to uroczystość patronalna naszej prowincji Kapucynów. W tym dniu w klasztorze krakowskim trzech braci złoży śluby wieczyste, w tym br. Mateusz Kaczorowski pochodzący z Wałcza. Prosimy o modlitwę za tych, którzy powierzą Panu całe życie w konsekracji zakonnej.
 2. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00, a po wieczornej Mszy ok. 18.50 sprzed kościoła św. Mikołaja wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie Gorzkich żali będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Taką ofiarę można też złożyć do skarbony ustawionej przy ołtarzu św. Pio.
 3. Wolontariusze Caritas kwestują dzisiaj przed kościołem na chleb św. Antoniego. Kwestują także w mieście, zaopatrzeni w legitymację ze zdjęciem. Żywność z długim terminem ważności, słodycze i środki czystości na paczki świąteczne dla ubogich można składać do wystawionego kosza przy ołtarzu Ojca Pio albo do torby miłosierdzia, którą odbierzesz w zakrystii. Na ołtarzu Ojca Pio są także skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W przedsionku kościoła można nabyć paschaliki i kartki świąteczne.
 4. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii prowadzi rozliczenie podatku PIT we wtorki od godz. 19.00 w bibliotece domu duszpasterskiego.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer Gościa Niedzielnego z bardzo ciekawymi artykułami.
 6. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej już przyszłym tygodniu. Poświęcenie gałązek palmowych na każdej Mszy św., zaś uroczysta procesja rozpocznie Mszę o godz. 10.00. Wychodząc dzisiaj z kościoła można zabrać folder z informacjami dotyczącymi liturgii i innych wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.
 7. Kustosz Sanktuarium w Skrzatuszu zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w sobotę o godz. 17.30. Zapisy w księgarni św. Maksymiliana. Wyjazd o godz. 16.40 sprzed naszego kościoła.
 8. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                                                         

 

                                                                  Feliksa Kasińska,  lat 72

                                                                  Kazimierz Grzeca, lat 63;  

                                                                 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…