I Niedziela Adwentu 01.12.2019 r.

 1. Rozpoczynamy czas adwentowy, czas modlitwy i czuwania. Zachęcamy do zatrzymania się w bieganinie codziennego życia. Okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Tomasz Czopor, proboszcz Parafii św. Antoniego w Korcu na Wołyniu, skąd przyjechał po wojnie do Wałcza nasz obraz św. Antoniego. Nauki rekolekcyjne będą od 7 do 10 grudnia. Na rozpoczęcie rekolekcji w sobotę             7 grudnia o godz. 17.00 powitamy i będziemy gościć tego wieczoru Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który pielgrzymuje od kilkunastu lat po Polsce. Zapraszamy, przyjdźcie całymi rodzinami! Nauki rekolekcyjne będą: w sobotę na Mszy o 18.00; w niedzielę na wszystkich Mszach, w poniedziałek i we wtorek 9 i 10 grudnia na Mszach o 6.30, 7.30 i 18.00.
 2. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich, które będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 30. Dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku, a na sobotnie roraty szczególnie zapraszamy młodzież. Prosimy wszystkich o przynoszenie świec.
 3. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do naszego kościoła na adorację w „godzinie łaski” od 12.30 do 13.00. Na Mszy św. o 13.00 zawierzenie Niepokalanej I i III Zakonu, MF TAU, Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła, Odnowy w Duchu Świętym i Grupy Biblijnej.
 4. Ogłoszenia Caritas: Wolontariusze Caritas zaopatrzeni w legitymację kwestują w mieście. Przy ołtarzu Ojca Pio są „Torby Miłosierdzia” na suchy prowiant dla ubogich, jest tam również wystawiony kosz, do którego można składać słodycze i produkty z długim terminem ważności na paczki świąteczne. W przedsionku kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy oraz kartki świąteczne.
 5. Na terenie parafii obecnie roznosi opłatki nasz organista p. Waldemar i br. Andrzej.
 6. W przyszłą niedzielę taca na remonty przy naszym kościele.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 8. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie" ! Wspomóżmy naszych braci kapucynów, mieszkających w Ukrainie i w Rosji. Ofiary będę zbierane do puszek przed kościołem.
 9. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                Stanisław Bątkowski – lat 80;

                Władysława Kowalska – lat 77;

                Jerzy Wasilewski – lat 64;

          Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

       Na koniec słowo przedstawicieli Fundacji Obrony Życia Poczętego:

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…