XXVIII Niedziela w ciągu roku 13.10.2019 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w całej Polsce XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Z racji tego po każdej Mszy Świętej, będzie można złożyć datki do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla ubogich, ale uzdolnionych uczniów.
 2. Kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie w najbliższa sobotę i niedzielę Rozpoczęcie w sobotę o godz. 9.00. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub u br. Zenona Maszczyka.
 3. W liturgii Kościoła będziemy wspominać: we wtorek św. Teresę od Jezusa, doktora Kościoła, we środę św. Jadwigę Śląską, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelistę, w sobotę św. Jana Kantego.
 4. Zapraszamy na wspólny różaniec codziennie o godz. 17.30.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, szczególny czas pamięci o zmarłych. Kartki wypominkowe można składać do skarbon przy ołtarzu św. Pio i św. Józefa oraz w zakrystii.
 6. Ceremonia pogrzebu Dzieci Martwo Urodzonych i Utraconych odbędzie się we wtorek o godz. 14.45 na cmentarzu na Dolnym Mieście. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja.
 7. Wolontariusze Caritas będą kwestować na Chleb św. Antoniego w przyszłą niedzielę.
 8. Badania kardiologiczne nowoczesnym EKG, 31 października, ul. Kościuszkowców 10 – szczegóły na plakacie.
 9. Dzisiaj idziemy spełnić nasz obywatelski obowiązek i wybrać naszych reprezentantów w Sejmie i Senacie.
 10. Wykładowcom, nauczycielom, katechetom i pedagogom z okazji ich święta składamy życzenia obfitych darów Ducha Świętego w pracy edukacyjnej i wychowawczej z młodym pokoleniem Polaków.
 11. Do nabycia nowy Gość Niedzielny.
 12. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty:

                  Krzysztof Andrukajtis – lat 50;

                    Marek Rokita – lat 46;

            Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…