XXII Niedziela w ciągu roku 01.09.2019r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za 6-letnią posługę zakrystianki s. Agacie Firek, która decyzją przełożonych została przeniesiona do Gdyni. Posługę zakrystiana/kościelnego podejmie p. Janusz Krzysztoporski.
 2. Od dziś wraca po remontach Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00 i będzie codziennie z wyjątkiem sobót.
 3. Msza na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół średnich w poniedziałek o godz. 7.30.
 4. Z posługi modlitwy wstawienniczej można skorzystać w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu duszpasterskim.
 5. Wszystkich zainteresowanych głębszym poznaniem Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19.00. W tym roku będziemy kontynuować rozważania metodą lectio divina Ewangelii wg św. Mateusza.
 6. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z obu roczników odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań oraz za powołanych o godz. 17.30. W piątek udamy się do chorych w godzinach porannych, spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.30 i od 15.00 do 18.30. Powracamy do odprawiania Mszy św.: „Wołanie o miłość” w piątki o godz. 15.00. Nabożeństwo do Serca Jezusowego z aktem ofiarowania o godz. 17.30. W sobotę adoracja wynagradzająca od 8.00 do 9.00.
 8. Polowa Msza dożynkowa w Przybkowie w Święto Narodzenia NMP w najbliższą sobotę o godz. 15.30.
 9. Zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające rok szkolny na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11.30. Najmłodszym, którzy rozpoczną swoją przygodę ze szkołą poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 10. VI Wałecki Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Stowarzyszenie Familia et Miraculum Vitae rozpocznie się tym razem uroczystą Eucharystią w kościele św. Mikołaja w niedzielę 8 września o godz. 13.15. Wymarsz z Placu Wolności o godz. 14.15. Marsz zakończy się festynem rodzinnym przy Wałeckim Centrum Kultury. Zapraszamy serdecznie na to wałeckie święto rodziny. Przed kościołem będą rozdawane ulotki informacyjne.
 11. Na „chleb św. Antoniego” wolontariusze zebrali 1634 zł. Bóg zapłać
 12. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłacenie robót malarskich w naszym kościele.
 13. Malowanie kościoła było votum dziękczynnym za 70 lat istnienia naszej parafii. Uroczystości dziękczynne odbędą się w dzień erygowania Parafii św. Antoniego w poniedziałek 9 września o godz. 18.00.
 14. Serdecznie zapraszamy młodzież na Diecezjalne Spotkanie Młodych do Skrzatusza w sobotę 14 września. Piesza pielgrzymka do Skrzatusza w niedzielę 15 września.
 15. Katechetom, nauczycielom i uczniom życzymy światła Ducha Świętego w nowym roku szkolnym; wszystkim wspólnotom gromadzącym się przy naszej parafii wielu łask w formacji i ewangelizacji w nowym roku duszpasterskim.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

                  

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…