19 Niedziela Zwykła – 11.08.2019r.

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Należy ona do świąt, w których jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Dlatego Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W Skrzatuszu uroczysta celebra z biskupem o godz.12.00. Ponadto w środę wspominamy św. Maksymiliana Kolbe, męczennika, a w sobotę św. Jacka, kapłana.
 2. Ogłoszenia Caritas: a) kwesta wolontariuszy na „Chleb św. Antoniego” wyjątkowo odbędzie w niedzielę 25 sierpnia. b) Zachęcamy do uczestnictwa w akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Prosimy o zabranie plecaka z zakrystii i wypełnienie rzeczami potrzebnymi do nauki. Wypełnione plecaki przynosimy do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Można także artykuły szkolne składać do kosza przy ołtarzu Ojca Pio.
 3. W zakrystii i u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego z płytą pieśni patriotycznych i religijnych.
 4. W Amfiteatrze Miejskim w Czaplinku odbędzie się III Chrześcijański Wieczór Chwały – z modlitwą za chorych. Rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia w sobotę. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć naszych misjonarzy z Afryki Centralnej, którzy podzielą się z nami słowem Bożym.
 6. W przychodni na Kościuszkowców odbędą się badania kardiologiczne stanowiące profilaktykę udarowo-zawałową. Każdy badany skorzysta z konsultacji i otrzyma opis do wyniku. Badanie jest 20 sierpnia. Koszt 60zł.
 1. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w XXII diecezjalnej pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Szczegóły na plakacie.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 zagra uczeń Pana Leśniewicza w Poznaniu w szkole muzycznej Pan Jan Fecek. A po Mszy świętej zapraszamy na półgodzinny koncert organowy w Jego wykonaniu. W programie między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha.
 3. Z indywidualnej modlitwy wstawienniczej, którą służy Diakonia Modlitwy Wstawienniczej Odnowy można skorzystać w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu duszpasterskim – sala na I piętrze.
 1. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                           

                            

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…