XVIII Niedziela w ciągu roku 04.08.2019r.

 1. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.
 2. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy obchodzić święta: we wtorek Przemienienia Pańskiego (Msze o godz. 7.30 i 18.00) w czwartek św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w sobotę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 3. Świeckich Franciszkanów i czcicieli bł. Anieli zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 7.30.
 4. Msza w intencji małżeństw ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w sobotę o godz. 18.00.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Prosimy o zabranie plecaka z zakrystii i wypełnienie rzeczami potrzebnymi do nauki. Lista potrzebnych rzeczy będzie w każdym plecaku. Wypełnione plecaki przynosimy do zakrystii. Można również poszczególne artykuły szkolne wkładać do kosza wystawionego przy ołtarzu Ojca Pio.
 6. Prace związane z malowaniem naszego kościoła dobiegają końca. Zostały do pomalowania jeszcze tylko zakrystie i przedsionki przy wejściach bocznych, a na balkonach trzeba przykręcić ławki i kinkiety. Liczymy na waszą hojność w czasie przyszłotygodniowej tacy. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w prace przygotowawcze i wykończeniowe oraz dbające o czystość świątyni.
 7. W zakrystii i u ministrantów do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. W Amfiteatrze Miejskim w Czaplinku odbędzie się III Chrześcijański Wieczór Chwały – z modlitwą za chorych. Rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia w sobotę 17 sierpnia. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
 9. W przychodni na Kościuszkowców odbędą się badania kardiologiczne stanowiące profilaktykę udarowo - zawałową. Każdy badany skorzysta z konsultacji i otrzyma opis do wyniku. Badanie jest 20 sierpnia. Koszt 60 zł.
 10. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                         

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…