Niedziela Adwentu 02.12.2018 r.

 

 1. Rozpoczynamy czas adwentowy, czas modlitwy i czuwania. Zachęcamy do zatrzymania się w bieganinie codziennego życia. Okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które poprowadzi br. Łukasz Stec z Piły były magister nowicjatu rektor Seminarium w Krakowie. Rekolekcje rozpoczną się 8 grudnia Mszą dla małżeństw, a zakończą we wtorek 11 grudnia Mszą o uzdrowienie. Nauki rekolekcyjne będą: w sobotę na Mszy dla małżeństw o 18.00; w niedzielę na wszystkich Mszach, w poniedziałek i we wtorek 10 i 11 grudnia na Mszach o 6.30, 7.30 i 18.00.
 2. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich, które będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy z lampionami, a na sobotnie roraty szczególnie zapraszamy młodzież. Prosimy wszystkich o przynoszenie świec.
 3. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do naszego kościoła na adorację w „godzinie łaski” czyli od 12.00 do 13.00. Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. Na Mszy św. o 18.00 zawierzenie NMP Zakonu Serafickiego, akt zawierzenia Niepokalanej przez Ruch Światło-Życie i Odnowę w Duchu Świętym. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. Woluntariusze Caritas wraz z młodzieżą będą kwestować w wałeckich marketach 7 i 8 grudnia. Przy ołtarzu Ojca Pio wystawiony jest koszu, do którego można składać słodycze i zabawki, przeznaczone do paczek dla dzieci podopiecznych Caritas, a w przedsionku kościoła można nabyć świece Wigilijne i kartki świąteczne. W zakrystii można pobrać „Torby Miłosierdzia” na prowiant z długim terminem ważności.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę na tacę przeznaczoną na malowanie wnętrza naszego kościoła. Tę poważną inwestycję chcemy podjąć w przyszłym roku.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 7. W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie" ! Wspomóżmy naszych braci kapucynów, mieszkających w Ukrainie i w Rosji. Ofiary będę zbierane do puszek przed kościołem.
 8. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                                              

                

                                                Zofia Maria Ksepko – lat 79
                                               Wojciech Stępień – lat 68
                                              Andrzej Adam Obiała – lat 28
                                              Stanisław Bartnik – lat 56
                                              Ewa Piestrzyńska – lat 68 
          
                                      Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…