XXXIII Niedziela w ciągu roku  18.11.2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka, II Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. z tej okazji kwesta na „chleb św. Antoniego”. Przypominamy również o trwającej kweście w mieście i o wystawionym przy ołtarzu Ojca Pio koszu, do którego można składać słodycze i zabawki, przeznaczone do paczek dla dzieci podopiecznych Caritas na św. Mikołaja, które zostaną wręczone na spotkaniu 1 grudnia . Innym jeszcze sposobem pomocy ubogim z okazji ich dnia może być pobranie z zakrystii „Torby Miłosierdzia” na suchy prowiant lub zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy w przedsionku kościoła.
  2. Dziękujemy za ofiary na remonty, które wyniosły 6 906 zł. Bóg zapłać!
  3. Różaniec wypominkowy za zmarłych codziennie o godz. 17.15.
  4. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we czwartek św. Cecylii, patronki muzyków i naszego pana organisty, w sobotę męczenników wietnamskich, w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. 
  5. We środę obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia naszej świątyni. We Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
  6. Czcicieli   św. Ojca Pio zapraszamy na comiesięczne spotkanie w piątek. Najpierw nabożeństwo o godz. 17.15, następnie Msza św. i spotkanie w salce domu duszpasterskiego.
  7. Kustosz Sanktuarium w Skrzatuszu zaprasza w sobotę na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 17.30. Zapisy w księgarni św. Maksymiliana. Wyjazd o godz. 16.40 sprzed naszego kościoła. W naszym kościele Msza o uzdrowienie będzie w środę 28 listopada.
  8. Na terenie parafii obecnie roznosi opłatki nasz organista p. Waldemar, a od środy także br. Stanisław Borczuch z Gdańska.
  9. Dziękujemy braciom Rafałowi i Mateuszowi z Wyższego Seminarium Duchownego Kapucynów w Krakowie za homilię, którą głoszą dzisiaj przez cały dzień w naszym kościele
  10. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: