XXXIII Niedziela w ciągu roku  18.11.2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka, II Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. z tej okazji kwesta na „chleb św. Antoniego”. Przypominamy również o trwającej kweście w mieście i o wystawionym przy ołtarzu Ojca Pio koszu, do którego można składać słodycze i zabawki, przeznaczone do paczek dla dzieci podopiecznych Caritas na św. Mikołaja, które zostaną wręczone na spotkaniu 1 grudnia . Innym jeszcze sposobem pomocy ubogim z okazji ich dnia może być pobranie z zakrystii „Torby Miłosierdzia” na suchy prowiant lub zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy w przedsionku kościoła.
 2. Dziękujemy za ofiary na remonty, które wyniosły 6 906 zł. Bóg zapłać!
 3. Różaniec wypominkowy za zmarłych codziennie o godz. 17.15.
 4. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we czwartek św. Cecylii, patronki muzyków i naszego pana organisty, w sobotę męczenników wietnamskich, w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. 
 5. We środę obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia naszej świątyni. We Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
 6. Czcicieli   św. Ojca Pio zapraszamy na comiesięczne spotkanie w piątek. Najpierw nabożeństwo o godz. 17.15, następnie Msza św. i spotkanie w salce domu duszpasterskiego.
 7. Kustosz Sanktuarium w Skrzatuszu zaprasza w sobotę na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 17.30. Zapisy w księgarni św. Maksymiliana. Wyjazd o godz. 16.40 sprzed naszego kościoła. W naszym kościele Msza o uzdrowienie będzie w środę 28 listopada.
 8. Na terenie parafii obecnie roznosi opłatki nasz organista p. Waldemar, a od środy także br. Stanisław Borczuch z Gdańska.
 9. Dziękujemy braciom Rafałowi i Mateuszowi z Wyższego Seminarium Duchownego Kapucynów w Krakowie za homilię, którą głoszą dzisiaj przez cały dzień w naszym kościele
 10. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

                                                                   

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…