II niedziela wielkiego postu 17.03.2019 r.

 

 1. Na remonty w kościele zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 9100 zł. Bóg zapłać!
 2. Uroczystość św. Józefa, Opiekuna Kościoła Świętego i patrona naszej Krakowskiej Prowincji Kapucynów we wtorek. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. W Krakowie dwóch naszych braci złoży śluby wieczyste. Polecajmy ich w naszej modlitwie.
 3. Msza w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Ojca Pio w sobotę o godz. 18.00. Przed Mszą o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio, a po Mszy spotkanie Grupy Modlitwy w domu duszpasterskim.
 4. W Wielkim Poście droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00, a po wieczornej Mszy dla dorosłych i młodzieży, natomiast w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Osoby, które nie uczestniczą w Gorzkich Żalach mogą złożyć taką ofiarę do skarbony ustawionej przy ołtarzu Ojca Pio. Ekstremalna Droga Krzyżowa 5 kwietnia o godz. 19.00, zapisy w zakrystii, spotkanie organizacyjne 2 kwietnia po wieczornej Mszy w domu duszpasterskim.
 5. Parafialny Zespół Caritas przedstawia wiernym szeroki wachlarz możliwości pełnienia uczynków miłosierdzia w Wielkim Poście. Trwa kwesta na ubogich w wałeckich firmach i zakładach pracy. Z bocznych ołtarzy można zabrać skarbonki na wielkopostną jałmużnę, by w Niedzielę Miłosierdzia ofiarować je na rzecz osób ubogich. Przy ołtarzu Ojca Pio są do zabrania i wypełnienia żywnością z długim terminem ważności „Torby Miłosierdzia”, a dziś będzie przed kościołem kwesta na chleb św. Antoniego. Można również zaopatrzyć się w paschaliki i kartki świąteczne w przedsionku kościoła.
 6. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii będzie prowadzić rozliczenie podatku PIT we wtorki od godz. 19.00 w bibliotece domu duszpasterskiego. W tym roku należy koniecznie przynieść zeznania PIT za 2017 rok, informację o aktualnych dochodach i ewentualnie faktury za leki w przypadku posiadania stopnia niepełnosprawności.
 7. W ramach praktyki udarowo-zawałowej, 29 marca, w przychodni na Kościuszkowców 10 będzie możliwość konsultacji i skorzystania z badań kardiologicznych po wcześniejszej rejestracji.
 8. Wszyscy trwamy na modlitwie za br. Piotra Nowaka, który przebywa na oddziale intensywnej terapii w Wałczu.
 9. Przed kościołem możemy złożyć datek, jako pomoc dla Kościoła w rejonie ogarniętym działaniami wojennymi na Ukrainie.
 10. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych parafian z minionego tygodnia:

                                            

                                                      Zbigniew Młynarczyk – lat 77;  

                                                 Izabela Godlewska – lat 71;

                                                   Elżbieta Fafuła – lat 76;

                                                  Adam Pietruszko – lat 85.     

                                          Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…