II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2017 r.

1. Ks. Piotrowi, naszemu rekolekcjoniście dziękujemy za głoszone słowo i świeży powiew Ducha Świętego, który dało się odczuć podczas rekolekcji.

2. Od piątku przeżywamy w naszej wspólnocie braterskiej wizytację ministra prowincjalnego br. Tomasza Żaka, przełożonego wyższego naszej prowincji zakonnej. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę spotka się on z przedstawicielami wspólnot naszej parafii o godz. 14.00.

3. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.30. Stąd po Koronce do Bożego Miłosierdzia nie będzie adoracji.

4. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, na sobotnie roraty szczególnie zapraszamy młodzież.

5. Caritas zaprasza na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 16.00. Przypominamy o wystawionym przy ołtarzu św. Pio koszu, do którego można składać słodycze i zabawki, przeznaczone do paczek dla dzieci podopiecznych Caritas. W przedsionku kościoła można nabyć również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy i kartki świąteczne. Wolontariusze Caritas zakończyli kwestę w wałeckich marketach. Za ofiarodawców i dobrodziejów zostanie odprawiona Msza 14 stycznia o godz. 18.00.

6. Informujemy, że opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.

8. Za tydzień młodzież naszej parafii będzie przed kościołem sprzedawać pierniki i wigilijne sianko. Prosimy o wsparcie ich wyjazdów i rekolekcji w czasie ferii.

9. Parafialny Zespół Caritas organizuje wigilię dla osób samotnych, niekoniecznie ubogich w poniedziałek 18 grudnia w Klubie Wojskowym przy ul. Mazowieckiej. W spożywaniu wieczerzy wigilijnej będzie nam towarzyszyć śpiewem kolęd nasza diakonia uwielbienia. Zapraszamy.

10. Dzisiaj przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie" . Wspomóżmy braci kapucynów, mieszkających na Ukrainie i w Rosji.

11. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: 

                                                                                                                                           

                                                                                                                                          Anna Borowiec – 49 lat; 

                                                                                                                                          Brunon Karczewski – 73 lat

                                                                                                                                      Lech Dębski – 68 lat 

                                                                                                                                          Antoś Surman

                                                                                                                                        Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…