III niedziela w ciągu roku 23.01.2022 r.

 1. Dzisiejszą niedzielę papież Franciszek ustanowił Niedzielą Słowa Bożego. Z tej okazji o godz. 17.30 zapraszamy do kościoła na wspólne czytanie Biblii.
 2. Kurs Izajasz czyli kurs, który wprowadza w świat Biblii, rozpocznie się w piątkowy wieczór o godz. 17.30, a zakończy w niedzielne popołudnie 30 stycznia. Zapisy na Kurs do wtorku na telefon i e-mail podany na plakatach lub w zakrystii.
 3. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli nas w tym roku do swoich domów na kolędę tradycyjną. Zakończymy ją we wtorek. Natomiast pozostałych parafian oraz sympatyków zapraszamy do kościoła na Mszę o godz. 7.30 lub 18.00 (do wyboru) i specjalną modlitwę kolędową wypraszającą błogosławieństwo dla waszych domów i rodzin na cały nowy rok 2022 w najbliższą środę, czwartek i piątek. W czasie tych kolędowych spotkań będzie można otrzymać od nas  na pamiątkę kalendarz - informator parafialny i, jeśli będzie takie wasze pragnienie, złożyć dobrowolną ofiarę. Można będzie też do swojego naczynia zabrać wodę święconą, którą po powrocie pokropicie wasze mieszkania.
 4. Do chorych, których odwiedzamy w pierwszy piątek udamy się tym razem w najbliższy piątek 28 stycznia w godzinach porannych. Będzie to wizyta sakramentalna połączona z wizytą kolędową. Następna wizyta u chorych będzie w pierwszy piątek marca.
 5. W tym tygodniu liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła; w środę wspomnienie świętych biskupów Tytusa i Tymoteusza; w piątek św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoł
 6. Kancelaria parafialna do końca ferii będzie czynna tylko we wtorek 19.00-20.00 i sobotę 8.30-10.00.
 7. Do końca ferii zimowych nie będzie Mszy „Wołanie o miłość” w piątek o godz. 15.00.
 8. Kurs Alpha dla małżeństw rozpocznie się w sobotę 19 lutego w sali domu duszpasterskiego o godz. 19.00. Kurs Małżeński to seria ośmiu spotkań stworzonych po to, aby pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem ich relacji. Każde spotkanie zawiera kolację, wykład i rozmowy pomiędzy małżonkami. Zgłoszenia drogą telefoniczną bądź mailową. Szczegóły na plakatach.
 9. Na chleb św. Antoniego Caritas zebrała w ubiegłą niedzielę 1902 zł. Bóg zapłać!
 10. Nasza Prowincja zakonna organizuje w czasie ferii zimowych dla młodzieży męskiej 12+ Ferie z Braćmi w Pyzówce k. Nowego Targu 1-6 lutego. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakatach. Bliższych informacji udzieli także br. Mirek.
 11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 12. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych z naszej parafii:
    Julianna Kadłubowska – lat 86;       Ewa Sawościanik – lat 58;  
    Jadwiga Wasilewska – lat 95;   Eleonora Skrętkowicz;     
   Wieczny odpoczynek…

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…