Sakrament pokuty i pojednania

Sakrament pokuty i pojednania, czyli spowiedź święta

Sakrament pojednania jest niezwykłym i bezcennym darem Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, jaki podarował swojemu Kościołowi. Nasz Pan, który był realistą i pedagogiem znającym serce człowieka, wiedział, że Jego uczniowie będą stale potrzebować nawrócenia i korekty swojego postępowania. Dlatego już w dniu swego zmartwychwstania, po przekazaniu najbliższym uczniom pokoju i oznajmieniu im, że ich posyła, dodał: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (J 20, 22–23). Kościół troskliwie przyjął i przekazuje, aż do dnia dzisiejszego polecenie Jezusa.
Z tego sakramentu Bożej Miłości możesz skorzystać w naszym kościele każdego dnia

od poniedziałku do soboty w godz. 7:30 – 8:00,
18:00 – 18:30,
w I piątek miesiąca: w godz. 7:30 – 8:00 oraz
 15:00 -18:30

W niedziele i uroczystości możesz się wyspowiadać w czasie każdej Mszy świętej.
W okresach świątecznych (Boże Narodzenie i Wielkanoc) szczegółowe godziny spowiedzi będą zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych.

„Kapłan nie jest osobą po prostu sprawującą urząd, niczym pracownik firmy, nieodzowny, by ta mogła wypełnić określone zadania. On dokonuje czegoś, czego żaden człowiek z własnej inicjatywy dokonać nie może: wypowiada w imieniu Chrystusa słowa rozgrzeszenia i w ten sposób, wychodząc od Boga, zmienia naszą życiową sytuację.”
Benedykt XVI

Jeśli zachodzi taka konieczność, zawsze możesz poprosić o spowiedź poza w/w godzinami. W tym celu należy udać się do domu zakonnego. Bracia kapłani są do twojej dyspozycji.

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…